Szabadtéri matekverseny

A Medve Szabadtéri Matekverseny egy 5-12. évfolyamos diákok, valamint  vállalkozó kedvű felnőttek számára szervezett országos matematikai-logikai csapatverseny 

 

Idén először Veszprém is csatlakozott a versenyhez. Iskolánkat három diák képviselte a 9. A osztályból:

Galambos Fanni

Sulman Nikolett

Takács Daniella.

 

 

A verseny folyamán egyszerű logikai, matematikai feladatokat kell megoldani az erdőben bolyongva. A csapatok az első állomáson kapnak egy főfeladatot. Ezt megpróbálják megoldani, majd a megoldást az állomáson tartózkodó felügyelőnek elmondják. Ha jó a válasz, akkor egy újabb főfeladatot kapnak, ha nem, akkor mellékfeladatot, persze ezeket már egy másik állomáson. A vetélkedő lényege, hogy minél több főfeladatot tudjanak a csapatok megoldani. Ha egy főfeladat megoldása nem sikerült, akkor néhány mellékfeladat megoldásával lehet visszajutni a főágra, de főfeladatot ilyen módon nem lehet átugrani. A megoldások leadásánál a felügyelő nem mondja meg, hogy a megoldás helyes-e vagy sem. A hat kategóriának különbözőek a feladatai, és a főfeladatai is más-más állomásokon találhatóak.

Képek a galériában