Diáknap 2014.

DIÁKNAP

2014. június 6-án, a diáknap keretében előadásokon és városismereti vetélkedőn vettek részt diákjaink.

Nagy örömünkre szolgál, hogy pozitív visszajelzéseket kaptunk a versenyről, mindenki jól érezte magát, és valamennyien hibátlanul teljesítették a rájuk mért feladatokat.

A reggeli órákban Előd Nóra drámapedagógus volt a vendégünk, aki fergeteges foglalkozásával vidám hangulatot teremtett. Vendégünk volt még Halász Bence mixer, aki a koktélkészítés rejtelmeibe vezette be a diákjaikat. Többek között mojitot, daiquirit és pina coladat készíthettek.

A városismereti versenyen egy meghatározott útvonal mentén kellett megtalálni az öt ellenőrző pontot. Az út során szobrokat, emléktáblákat, szökőkutakat és egyéb műemlékeket kellett megfigyelni, megkeresni. A diákok ügyesen megtalálták az ellenőrző pontokat, valamint számos játékot sikeresen megoldottak, mint például a kereskedelmi és vendéglátó totók, mesekvíz, sudoku, puzzle, mocsárjárás, pénzjegyismeret, fűszerfelismerés, almahámozás, pincérverseny, szókirakó, képfelismerés.

Sokan találó csapatnevet és csatakiáltást választottak, vicces fotókat készíthettünk.

És végül a lényeg, a helyezettek:

1. helyezett, a BÚVÁROK csapata:

Ari Zsombor

Bódis Alexa

Erdei Dániel

Fierpasz Ramóna

Lója Emese

Nemes Anett

Radeczki Barbara

Sárossy Petra

Szabó Krisztina

2.helyezést ért el a PINCEPADLÁS csapata: