Külföldi gyakorlati képzés

Az Egész életen át tartó tanulás jegyében a LEONARDO DA VINCI alapprogram keretében tanulóink Németországban Siegmundsburgban, Thüringia számos színvonalas szállodáiban, vendéglátó egységeiben gyakorlati képzésen vehetnek részt.

A tanuló számára a külföldön eltöltött munkahelyi gyakorlaton való részvétel jelentősége több területen is kiemelkedő.

Egyrészt élő nyelvi kultúrában van lehetősége német nyelvtanulásra, ezáltal fejlődnek szociális és kommunikációs készségei is. Másrészt szakmai előrelépésben is igen jelentős, hisz a kiutazó diák megismer új és más szakmai eljárásokat, bepillantást nyer egy más munkakultúrába.

A tanuló számára több privát egyéni, csoportos kirándulást és programot is szerveznek, így megismeri Németországot kulturális szempontból is.

A személyiség fejlődésének területén is óriási előrelépés lehet, mivel az út önállóságra nevel.

A kiutazók könnyebb itthoni és külföldi elhelyezkedése egyaránt biztosított, mivel a tanulók gyakorlatuk elvégzéséről az Európai Unióban általánosan elismert Europass mobilitási bizonyítványt kapnak.

Több, a programban részt vett tanuló nagy elégedettséggel számolt be külföldi gyakorlatuk letöltéséről.

Későbbi pályájukat nagymértékben előremozdította a külföldi gyakorlatuk során szerzett tudás, tapasztalat és élmény.

Az út során több, egész életre szóló barátság is született.